MUUT LAJIT Päivitetty: 14.2. 9:22

Yhdistetyn miehet mitalijahdissa, miesten jääkiekko käynnistyy – tässä keskiviikon olympiaohjelma

PYEONGCHANG 2018 Peetu Piiroinen laski halfpipen finaalissa jo aamuyöllä. Yhdistetyn miehet avaavat olympiaurakkansa aamulla.

https://is.mediadelivery.fi/img/300/9f86148c4a274bb391c1e9367a350c26.jpg
Lumilautailu:

Miesten halfpipen olympiafinaalin tulokset löydät tämän linkin takaa.

Alppihiihto:

03.15–04.50 N Pujottelu, 1. kierros
06.45–08.25 N Pujottelu, 2. kierros. Kisa peruttiin kovan tuulen vuoksi.

Ampumahiihto:

13.05–15.00 N Normaalikilpailu, 15 km ( Kaisa Mäkäräinen, Mari Laukkanen, Laura Toivanen, Suvi Minkkinen) Kisa peruttiin kovan tuulen vuoksi.

Curling:

02.05–05.00 M 1. kierros: Tanska–Ruotsi, Kanada–Italia, Etelä-Korea–USA, Sveitsi–Iso-Britannia

07.05–10.00 N 1. kierros: Japani–USA, Venäjä–Iso-Britannia, Tanska–Ruotsi, Sveitsi–Kiina

13.05–16.00 M 2. kierros: Kanada–Iso-Britannia, Etelä-Korea– Ruotsi, Sveitsi–Italia, Norja–Japani

Jääkiekko:

05.10–07.30 N Ruotsi–Sveitsi
09.40–12.00 N Etelä-Korea–Japani
14.10–16.30 M Slovakia–Venäjä
14.10–16.30 M USA–Slovenia

Ohjaskelkkailu:

13.20–15.25 Parikisa, laskut 1 ja 2

Pikaluistelu:

12.00–13.30 N 1000 m

Taitoluistelu:

03.00–06.35 Parien lyhytohjelma

Yhdistetty:

08.00–08.55 M Normaalimäki ( Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Arttu Mäkiaho, Hannu Manninen)

11.00–12.00 M Hiihto 10 km (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Arttu Mäkiaho, Hannu Manninen) (Hiihdon piti alkaa alunperin kello 10.45, mutta siitä viivytettiin 15 minutilla.)

Vesa Moilanen / Lehtikuva

https://is.mediadelivery.fi/img/300/2fe887987d3a4dd0ae50acf5568667b4.jpg
Hannu Manninen (vas.), Eero Hirvonen, Ilkka Herola ja Arttu Mäkiaho edustavat Suomea yhdistetyn kisassa.
Televisio

03.05 TV2, Eurosport Alppihiihto, N pujottelu, 1. kierros

03.25 TV1 Lumilautailu, M halfpipe, finaali

04.15 Eurosport Lumilautailu, M halfpipe, finaali

04.30 TV2 Taitoluistelu, parien lyhytohjelma

05.00 Eurosport Taitoluistelu, parien lyhytohjelma

05.00 Eurosport 2 Jääkiekko N Ruotsi–Sveitsi

06.35 TV2, Eurosport Alppihiihto, N pujottelu, 2. kierros

07.45 TV2, Eurosport Yhdistetty, M normaalimäki

09.30 Eurosport 2 Jääkiekko, N Japani–Korea

10.30 TV2, Eurosport Yhdistetty, M hiihto-osuus 10 km

12.00 Eurosport 2 Palkintojenjako

12.30 TV2, TV5 Ampumahiihto, N normaalikilpailu 15 km

14.00 Eurosport 2 Jääkiekko, M Slovakia–Venäjä

15.15 Eurosport Jääkiekko, M USA–Slovenia